Χάντμπολ

Θετικό ξεκίνημα στα πλεϊ οφ

για τα κορίτσια του ΟΦΝΙ

Mε νίκη ξεκίνησε τα play of η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΟΦΝΙ που επιβλήθηκε 30-29 της Αναγέννησης Άρτας και βλέπει πιο κοντά τον τελικό για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Οι Ιωνιώτισσες σε αυτή την αναμέτρηση είχαν προβάδισμα και στο δεύτερο ημίχρονο σε δύο χρονικά σημεία (στο 52΄27-22 και στο 57΄29-27) πήραν διαφορές που έδειχναν πως είχαν τελειώσει το παιχνίδι. Ωστόσο οι Αρτινές με δύο γκολ της Σκάρα κατάφεραν στο 59΄33΄΄να ισοφαρίσουν 29-29 βάζοντας φωτιά στο παιχνίδι. Στην τελευταία επίθεση η Λαφάρα κατάφερε να πετύχει γκολ που έδωσε στην μεγάλη ομάδα της Νέας Ιωνίας τη νίκη με το τελικό 30-29.  Τη νίκη με 24-22 πήρε και στο πρώτο παιχνίδι των πλέϊ οφ των ανδρών η ΑΕΚ που επικράτησε με 24-22 του Δούκα. Αντίθετα στα play out ο Ιωνικός Ν.Φ. δεν κατάφερε να επιβληθεί στην Κυψέλη του Πανελληνίου χάνοντας στις λεπτομέρειες με 32-31.