ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ: Βρήκε το μπελά του!

Κάκος δαίμονας, φαίνεται πως έχει γίνει ο Δούκας για τον ΠΑΟΚ.

Η ομάδα των «εκπαιδευτηρίων» τον Δεκέμβριο επικράτησε 25-23, στερώντας ουσιαστικά από τον «δικέφαλο» του Βορρά την πρώτη θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος. Αυτή τη φορά το νίκησε με 28-26 στην παράταση και του στέρησε την δυνατότητα να υπερασπιστεί τον τίτλο που κατέκτησε πέρσι. Παράλληλα ο Δούκας για 8η φορά προκρίθηκε σε φάιναλ φορ κυπέλλου και θα διεκδικήσει τον 5ο τίτλο της ιστορίας του. Οι γηπεδούχοι επέδειξαν μεγάλη ψυχραιμία και είχαν πολύ πάθος και νίκησαν τον ΠΑΟΚ για 11η φορά σε 14 ματς που έχουν διεξαχθεί στο Λεκανοπέδιο της Αττικής. Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό, είχε σασπένς, αποβολές και ένταση, ενώ κρίθηκε στην παράταση. Ο Δούκας έλεγχε το ματς (4-1 στο 5:13, 6-3 στο 8:26, 11-9 στο 22:50) και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 14-12 υπέρ του, ενώ λίγο νωρίτερα έχασε με απευθείας κόκκινη τον βασικό τερματοφύλακα Δημήτρη Μπραουδάκη για εξύβριση σύμφωνα με τους διαιτητές.

Μην ξεχνάτε την εφημερίδα “ΧΤΥΠΟΣ”. Κυκλοφορεί από το Σάββατο στα περίπτερα της Αθήνας και του Πειραιά. Με αποκλειστικές ειδήσεις ρεπορτάζ και άρθρα. Επίσης, με μεγάλες χρήσιμες προσφορές και δώρα.