ΕΠΣΑ Β΄ Κατηγορία (5η αγωνιστική)

Ήττα στο τέλος για τον Χαλκηδονικό στην Αγία Ελεούσα

Α.Ο. ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ  – ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΣ: 2-1
Την ήττα γνώρισε στο Αιγάλεω ο Χαλκηδονικός καθώς αντιμετωπίζοντας τον τοπικό Α.Ο. Αγ. Ελεούσα έχασε με σκορ 2-1. Ήταν ένα δυνατό και όμορφο παιχνίδι που είχε όλα τα χαρακτηριστικά τέτοιας αναμέτρησης με αρκετές κίτρινες κάρτες, δύο κόκκινες, δύο δοκάρια και τρία τέρματα ικανοποιώντας όσους το παρακολούθησαν.

Η ομάδα των προαστίων μας προηγήθηκε στο 35΄ με σκόρερ τον Κατιάϊ και πέντε λεπτά αργότερα ο ι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Ηλιαδάκη. Ένα λεπτό πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο ο Καρασμάνογλου κατάφερε να ισοφαρίσει στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1. Στο 73΄ο ίδιος ποδοσφαιριστής είχε σουτ με τη μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι ενώ στο 81΄οι ποδοσφαιριστές του σωματείου τη Νέας Χαλκηδόνας έμειναν λιγότεροι κατά ένα μέσα στο γήπεδο μετά την αποβολή του Τσιάμη.  Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χολέβας (των γηπεδούχων) αντίκρισε την κόκκινη κάρτα και δευτερόλεπτα μετά ο Καρασμάνογλου πέτυχε το γκολ της νίκης του Α.Ο. Αγ. Ελεούσας κάνοντας το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

• Την Κυριακή στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής στο γήπεδο των Αγ. Αναργύρων ο Χαλκηδονικός υποδέχεται τον Λαρισαϊκό.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΣ: Λεφτάκης, Τσιάμης, Κατιάϊ, Καβίρης (46΄Σούλιος), Λόλος, Μιχαλόπουλος, Παπαϊωάνου, Κατσίλι, Θωμάκος, Γκίκας (51΄Κοτσαρίνης), Αγγος (69΄Βελέντζας).

ΚΟΥΚΑΚΙ – ΑΚΑΔΗΜΟΣ: 1-2
Με νίκη (2-1) πέρασε από την έδρα της ομάδας του Κουκακίου ο Ακάδημος και βελτίωσε την θέση του στην βαθμολογία του τρίτου ομίλου.  Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 15 με τον Σαραντίδη αλλά στο 29΄ο Βουρλιώτης έφερε το παιχνίδι στα ίσια (1-1). Πέντε λεπτά πριν τελειώσει η αναμέτρηση ο Κόβι πέτυχε δεύτερο γκολ για τους Μαρουσιώτες δίνοντας τους με αυτό τη νίκη με σκορ 2-1.

• Το Σάββατο  η ομάδα των προαστίων μας αγωνίζεται και πάλι εκτός έδρας με αντίπαλο το Παγκράτι.

ΑΚΑΔΗΜΟΣ: Σαλίκας, Βουγιούκας, Ντούτσης (77΄Δημαράς), Δελμαδώρος, Σπανός, Κόβι, Καλημέρης (72΄Σιδηρόπουλος), Βαλερί, Σαρέλης (46΄λ.τρ. Νούλας), Κουρουνιώτης, Βουρλιώτης.