ΕΠΣΑ Β΄ Κατηγορία (3η αγωνιστική)

Στραβοπάτησε  ο Α.Ο.Ν.Φ. Άτταλος

• Έμεινε στο 1-1 με τον  Γ.Σ. Καισαριανής
Ισόπαλος χάνοντας τους βαθμούς της νίκης έμεινε στο γήπεδο Κάτω Αχαρνών ο Α.Ο.Ν.Φ. Άτταλος που περιορίστηκε στο 1-1 με τον Γ.Σ. Καισαριανής. Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που πήραν το προβάδισμα στο 24΄με γκολ που πέτυχε ο Νάνος, με τους Φιλαδελφειώτες να απαντούν στο 82΄ με τον Καραγιάννη που έκανε το 1-1.

Στο επόμενο λεπτό ο Γιαννίκης πέτυχε και άλλο γκολ που ο διαιτητής ακύρωσε σαν οφσάιντ με τους ποδοσφαιριστές, τους ανθρώπους του πάγκου και τους φιλάθλους της ομάδας των προαστίων μας  να διαμαρτύρονται έντονα για αυτήν την απόφαση με το τελικό αποτέλεσμα να μένει στο 1-1.
• Το Σάββατο ο Άτταλος για την τέταρτη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Πήγασο Πατησίων
Α.Ο.Ν.Φ. ΑΤΤΑΛΟΣ (Γ. Βολιώτης) Νταβούλ, Μουρτζούκος (46΄Γιαννίκης), Ράγιας, Γαγάκας, Κουβέλης, Μομπορόζος (46΄Χρυσανθακόπουλος), Ξύγκος, Κιάρρι (70΄Λεβέντης), Καραγιάννης, Γκιβίσι, Καρβούνης.

Έμεινε στο 1-1 με τον ΠΑΟ Αγ. Δημητρίου
Άτυχος  ο Χαλκηδονικός

Στο ισόπαλο 1-1 και τον ένα βαθμό περιορίστηκε ο Χαλκηδονικός στην αναμέτρηση κόντρα στον ΠΑΟ Αγ. Δημητρίου έχοντας σχετική ατυχία, καθώς δύο φορές η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων. Πιο ειδικά, στο 12΄οι Μπραχαμιώτες άνοιξαν το σκορ με τον Ντελέρνο με την απάντηση να αργεί αλλά να έρχεται στο 60΄ με σκόρερ τον Ροπόκη. Ωστόσο, στο υπόλοιπο του αγώνα δεν ήρθε ένα δεύτερο γκολ παρά την υπεροχή των τυπικά γηπεδούχων, καθώς η αναμέτρηση έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Αγ. Αναργύρων.
• Το Σάββατο το σωματείο της Νέας Χαλκηδόνας για την τέταρτη αγωνιστική θα αγωνιστεί στο Περιστέρι κόντρα στην τοπική Χρυσούπολη.
ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΣ (Γ. Ξανθόπουλος) Γιακουμάκης, Παππάς, Φ. Κατιάϊ, Περάκης, Λόλος, Καβίρης, Τ. Κατιάϊ, Γαγάκας (46΄Σκούταρης), Πεταλάς, Ροπόκης. Τσιάμης.

Η Α.Ε. Ελευθερούπολης επιβλήθηκε με 2-1 του  Ηρακλή Περιστερίου
Τη δεύτερη της νίκη μετά το άσχημο ξεκίνημα έκανε η ιστορική Α.Ε. Ελευθερούπολης που στο Δημοτικό Στάδιο Μεταμόρφωσης- Λυκόβρυσης ξεπέρασε το εμπόδιο του Ηρακλή Περιστερίου κερδίζοντάς τον με σκορ 2-1. Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 18΄ με τον Πέτσι με τον Βλάχο στο 30΄ να καταφέρνει να ισοφαρίσει με το πρώτο μέρος να λήγει ισόπαλο με σκορ 1-1. Στο 56΄ ο Τζήμας με όμορφο διαγώνιο σουτ παραβίασε για δεύτερη φορά την εστία των Περιστεριωτων κάνοντας το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της συνάντησης.
•Την Κυριακή  για την τέταρτη αγωνιστική στην Αλεπότρυπα της Κυψέλης οι κιτρινόμαυροι της Νέας Ιωνίας θα κοντραριστούν με τον Αστέρα Εξαρχείων.
Α.Ε. ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δ. Αποστόλου) Οικονομίδης, Καρδαμπίκης, Προκόπης (46΄Τούσερτ), Ζιάγκας, Παπακουνάδης, Μακρής, Τσεκούρας, Βλάχος (89΄Μπίλης), Τζήμας, Τσιαμπάς, Καρυπίδης (85΄Αραπογιάννης).

Διέλυσε με 3-0 τον Α.Ο. Λυκόβρυσης
Επίδειξη δύναμης για τον Παράδεισο Αμαρουσίου
Νικηφόρα συνέχισε την πορεία του στο φετινό πρωτάθλημα ο Παράδεισος Αμαρουσίου που πέρασε από τον γήπεδο Μεταμόρφωσης/Λυκόβρυσης κερδίζοντας τον Α.Ο. Λυκόβρυσης με 3-0. Οι Μαρουσιώτες προηγήθηκαν στο 35΄με γκολ του Τριάντου, με το 0-1 να αποτελεί και σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο συνέχισαν με την ίδια φόρα και στο 58΄ με τον Πέτα πέτυχαν και δεύτερο τέρμα. Στο επόμενο λεπτό οι ποδοσφαιριστές του Παράδεισου κέρδισαν πέναλτι, αλλά στην εκτέλεση ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Μάνθος απέκρουσε την μπάλα. Στο 85΄ και πάλι ο Τριάντος ήταν που σημείωσε το τρίτο γκολ των φιλοξενούμενων, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Κλίδας της Λυκόβρυσης για έντονες διαμαρτυρίες προς τον διαιτητή  αντίκρισε την κόκκινη κάρτα  αφήνοντας τους συμπαίκτες του λιγότερους κατά έναν στον αγωνιστικό χώρο.
• Την Κυριακή  στο Δημοτικό Στάδιο Χαλανδρίου ο πρωτοπόρος και αήττητος Παράδεισος Μαρουσίου θα υποδεχθεί τον Νεοπεντελικό, ενώ ο Α.Ο. Λυκόβρυσης έχει δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι στο Περιστέρι με τον Ανθούπολη.
Α.Ο. ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ (Γ. Καρτσούνης- Γ. Γαρατζιώτης) Μάνθος, Ραφτόπουλος, Χάρμπαλης, Μητρόπουλος, Μινασιάν, Γκιόνι, Κλάδης, Κλίδας (46΄Λιάτης), Τσικριτέας (71΄Λόλος), Κυρίτσης (60΄Γιώτης).
ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ Αλαφούζος, Μερσινάϊ, Γεωργακόπουλος, Κουτάλης, Στούλης, Πεφάνης, Θεοδώρου (60΄Χαμουρίδης), Μπολέτης (46΄Μπούσιας), Πέτας, Τριάντος (87΄Μπάντι), Παναγιωτόπουλος.

Έχασε με 2-0 από την Α.Ε. Περιστερίου
Λύγισε ο ΠΑΟ Αλσούπολης

Την τρίτη του ήττα σε ισάριθμες αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα γνώρισε ο ΠΑΟ Αλσούπολης από την αήττητη ως τώρα Α.Ε. Περιστερίου με σκορ 2-0, πραγματοποιώντας ακριβώς αντίθετη πορεία απ’ ότι στο κύπελλο της ΕΠΣΑ, όπου έχουν περάσει τρεις αντιπάλους. Βέβαια να τονίσουμε την δυναμική των γηπεδούχων που βρίσκονται στην κορυφή του τρίτου ομίλου και σε αυτό παιχνίδι έδειξαν την αξία τους. Το πρώτο μέρος έμεινε στο μηδέν, αλλά στο 60΄ο κορυφαίος των Περιστεριωτών Πούλιος έκανε το 1-0. Λίγα λεπτά αργότερα ο σκόρερ κέρδισε πέναλτι που χτύπησε ο ίδιος αλλά η μπάλα μετά την εκτέλεση χτύπησε στο δοκάρι και απομακρύνθηκε. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, και ενώ οι Ιωνιώτες πίεζαν για την ισοφάριση, ο Τσέλιος σε αντεπίθεση πέτυχε 2-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα στης συνάντησης.
• Το Σάββατο (16:00) στο Δημοτικό Στάδιο Νέας Ιωνίας οι πράσινοι της πόλης για την τέταρτη αγωνιστική θα υποδεχθούν την Α.Ε. Αιγάλεω με στόχο τη νίκη που θα τους αποφέρει κα τους πρώτους της βαθμούς.
ΠΑΟ ΑΛΣΟΥΠΟΛΗΣ (Λ. Μπακογιάννης) Κωτσάκης, Παπαδόπουλος (55΄Μύτης), Μπανιάς, Τσαμπαζέλης, Α. Σώντας, Λ. Σώντας, Γκίκα, Κυριαζής, Ταμπουράκης (80΄Παπαθανασίου), Αρναρέλης, Ηλιόπουλος (70΄Αναστασίου).