Δημοσιεύθηκε

στις

Νίκη γοήτρου για την

Α.Ε. Μεταμόρφωσης

Χορταστική αναμέτρηση έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Μεταμόρφωσης-Λυκόβρυσης με την Α.Ε. Μεταμόρφωσης να κερδίζει στην αναμέτρηση των καταδικασμένων (σε υποβιβασμό) τον Ηφαιστο Περιστερίου με 3-2. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο 35΄με το Καλαϊτζή με το 0-1 να αποτελεί και σκορ πρώτου ημιχρόνου.

Πέντε λεπτά μετά το ξεκίνημα του δεύτερου (50΄) ο Δαφνάς κατάφερε να ισοφαρίσει και στο 69΄ο Γκεστένια έκανε το 2-1 με τους φιλοξενούμενους στο 75΄να κερδίζουν πέναλντυ που χτύπησε εύστοχα ο Γιάκας για να γίνει το 2-2. Οι ποδοσφαιριστές της ομάδας των προαστίων μας όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα και στο 83΄ο Φερεντίνος έκανε το 3-2 δίνοντας τη νίκη στην Α.Ε. Μεταμόρφωσης που έκλεισε νικηφόρα τη σαιζόν αφού την τελευταία αγωνιστική έχει ρεπό. Α.Ε. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ: Τσεβάς, Μυκονιάτης (52΄Δουμουράς), Πελεκάνος (84΄Βροντός), Δημόπουλος, Δαφνάς, Κοκκινόπουλος, Κατσαντώνης, Ζαχαρίου (35΄Μοσεσβίλι), Γκεστένια, Φερεντίνος, Δαβερώνης.