ΕΠΣΑ Β΄ Κατηγορία (11η αγωνιστική)

Οι Φιλαδελφειώτες  επιβλήθηκαν με 2-0 του ΠΑΟ Αλσούπολης
Μονομαχία με νικητή τον Α.Ο.Ν.Φ. Άτταλο

Όμορφη αναμέτρηση είχαμε στο γήπεδο του Κόκκινου Μύλου όπου ο γηπεδούχος και διεκδικητής της κορυφής του πρώτου ομίλου Α.Ο.Ν.Φ. Άτταλος επιβλήθηκε με σκορ 2-0 του ΠΑΟ Αλσούπολης. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 10΄με τον Φέκα, ενώ επτά λεπτά μετά ο Ροπόκης διπλασίασε τα τέρμα του Άτταλου.

Δύο λεπτά μετά οι Ιωνιώτες κέρδισαν πέναλτι με τον Στυλανού να το εκτελεί αλλά τη μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι χάνοντας την ευκαιρία να μειώσουν και να διεκδικήσουν κάτι περισσότερο από το παιχνίδι που τελείωσε με σκορ 2-0 υπέρ της ομάδας της Νέας Φιλαδέλφειας.
• Το Σάββατο για την 12η αγωνιστική ο Άτταλος αγωνίζεται στο γήπεδο της Πεύκης με αντίπαλο τον Γ.Σ. Αμαρουσίου.
Α.Ο.Ν.Φ. ΑΤΤΑΛΟΣ (Γ. Βολιώτης) Παπαδόπουλος, Δέγκος (57΄Λεβέντης), Κιάρι, Ξύγκος, Γκιβίσι, Χαλιλάϊ, Ροπόκης, Γαγάκας (75΄Κομπορόζος), Κουβέλης, Κακούρος, Φέκας (85΄Σταμάτης)
ΠΑΟ ΑΛΣΟΥΠΟΛΗΣ (Λ. Μπακογιάνης) Κουρδελάκης, Κυριακίδης, Α. Σόντας, Λούμπλιας, Ζουμής (65΄Λογγίτσης), Λ. Σόντας, Κασνής (46΄Μουστάκας), Μύττης, Γκίκα, Σιφναίος (74΄Πολυγένης), Στυλιανού.

ΚΑΛΑΜΑΚΙ-Γ.Σ. ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ: 4-1
Βαριά σε εύρος σκορ ήττα γνώρισε στο Καλαμάκι ο Γ.Σ. Αμαρουσίου που ηττήθηκε με 4-1 από την τοπική ομάδα. Η ομάδα των προαστίων μας στο 8΄κατάφερε να πάρει προβάδισμα με γκολ που σημείωσε ο Φοφανά με τη\ συνέχεια να ανήκει αποκλειστικά στους γηπεδούχους. Στο 21΄ με γκολ του Βούζα ισοφάρισαν ενώ στο 44΄ ο Γαβριήλ έκανε το 2-1 που ήταν και αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.  Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με ένα γκολ των ποδοσφαιριστών των γηπεδούχων που στο 53΄ με τον Στάση ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 3-1, ενώ τέσσερα λεπτά πριν τελειώσει η αναμέτρηση ο Στρακόσια έκανε το 4-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Γ.Σ. ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ: Διγαλέτος, Αντωνόπουλος, Δήμος (46΄Δανηλόπουλος), Τζαμαλής (65΄Χατζηιωανίδης), Αρτοποιάδης, Ραχιώτης, Κυριακέας, Περισοράτης (43΄Παύλου), Κραμποκούκης, Καμαρά, Φοφανά.

Ο Ακάδημος κέρδισε με 2-1 την  Α.Ε. Αιγάλεω  και ανέβηκε στην κορυφή
Την έβδομη κατά σειρά νίκη πέτυχε ο Ακάδημος παραμένοντας στην κορυφή του τρίτου ομίλου αυτή την φορά επικρατώντας με σκορ 2-1 της Α.Ε. Αιγάλεω. Μόλις στο 6΄ ο Βαλέρι έδωσε προβάδισμα στους Μαρουσιώτες που στο 28΄ με τον Σπανό διπλασίασαν τα τέρματά τους, ενώ οι φιλοξενούμενοι δύο λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου μείωσαν με σκόρερ τον Τζόμπε μπαίνοντας πάλι στο παιχνίδι. Στο 63΄ ο Σαρέλης έκανε σουτ με τη μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και να απομακρύνεται ενώ στο 85΄οι δύο ομάδες έχασαν από έναν ποδοσφαιριστή τους καθώς αποβλήθηκαν από τον διαιτητή κ. Κατοίκο από τον Ακάδημο ο Τζόμπε και από τους Αιγαλεώτες ο ο Δελμαδώρος.
• Την Κυριακή  για την 12η αγωνιστική το σωματείο των προαστίων μας στο γήπεδο του Ρουφ αντιμετωπίζει τα Πετράλωνα που ισοβαθμούν μαζί του στο πρώτο σκαλί της βαθμολογίας σε ένα παιχνίδι με εξαιρετικό ενδιαφέρον.
ΑΚΑΔΗΜΟΣ: (Γ. Πεπές) Σαλίκας, Καλημέρης, Βουγιούκας, Αποστολόπουλος (75΄ Δημαράς), Κοτίτσας, Βαλέρι, Σπανός, Δελμαδώρος, Σαρέλης, Κουρουνιώτης, Σιδηρόπουλος (70΄Ντούτσης).