Φιλική ήττα για την Κηφισιά

Φιλική ήττα με 3-0 από τον Πανιώνιο γνώρισε η Κηφισιά, το απόγευμα της Κυριακής 28 Αυγούστου.

Η κούραση από την προετοιμασία ήταν εμφανής στους ποδοσφαιριστές του Γιώργου Πετράκη, οι οποίοι δεν κατάφεραν να παρουσιάσουν την εικόνα που θα ήθελε ο 34χρονος στη διάρκεια του αγώνα.

Ο Πανιώνιος άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό με τον Τσίπρα, ενώ έκανε δύο τα τέρματά του στο 80ό λεπτό με τον Μπρέγκου. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε οκτώ λεπτά αργότερα (στο 88′) με τον Γεωργούση.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Πετράκης): Αναγνωστόπουλος (60′ Αγριμάκης), Να (70′ Ποζατζίδης Στ.), Σωτηράκος (82′ Σπίνος), Μαξουλουξής (46′ Μπαρμπόσα), Παναγιώτου (46′ Καλλέργης), Παπασάββας (46′ Πρίτσας), Ταλάλ (70′ Ποζατζίδης Λ.), Γκίνη (70′ Κωνσταντακόπουλος), Νοικοκυράκης (82′ Σμπώκος), Κουιρουκίδης (46′ Ιατρούδης), Τεττέι (46′ Σέις).