Επεισόδια και διακοπή σε αγώνα της Πεύκης

Σκηνές που δεν τιμούν τους οικοδεσπότες αλλά και την ΕΠΟ συνέβησαν στην αναμέτρηση της προτελευταίας αγωνιστικής του πέμπτου ομίλου της Γ’ Εθνικής στα Καμίνια έδρα του Ατρόμητου Πειραιά στο παιχνίδι κόντρα στον Α.Ο. Πεύκης, το οποίο διεκόπη στο ημίχρονο με το σκορ στο 0-0 μετά την επίθεση που δέχθηκαν ο τεχνικός των Πευκιωτών Πέτρος Δημητρίου και ποδοσφαιριστής στα αποδυτήρια. Πιο ειδικά ως το τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους δεν υπήρχαν σημάδια όσων θα ακολουθούσαν στην διακοπή του ημιχρόνου όταν δέχθηκαν επίθεση από αγνώστους τα αποδυτήρια του σωματείου της Πεύκης με αποτέλεσμα να δεχθεί χτυπήματα ο τεχνικός της με τον διαιτητή του αγώνα κλεισμένος στα δικά του να βγαίνει αργότερα στο γήπεδο προκειμένου να δώσει συνέχεια στο παιχνίδι. Η αγωνιστική κατάσταση των ποδοσφαιριστών της ομάδας των Βορείων προαστίων ωστόσο είχε διαταραχθεί καθώς και ο τερματοφύλακας Κώστας Δράμπαλης ήταν τραυματίας (με σκισμένο χέρι) και δεν βγήκαν για να συνεχίσουν με αποτέλεσμα μετά το από το προβλεπόμενο εικοσάλεπτο ο ρέφερυ από την Αρκαδία να διακόψει την τον αγώνα. Στο φύλο αγώνα ο ίδιος αναφέρει ‘’Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου ενημερώθηκα από εκπροσώπους της φιλοξενούμενης ομάδας τον τραυματισμό του προπονητή της  αλλά και του τερματοφύλακα. Αφού κάλεσα τους αρχηγούς και τους εκπροσώπους των ομάδων ρωτώντας αν μπορούν να συνεχίσουν το παιχνίδι, ο αρχηγός της φιλοξενούμενης μου είπε ότι φοβούνται να εισέλθουν στον αγωνιστικό χώρο για την σωματική τους ακεραιότητα διότι στην ανάπαυλα δέχθηκαν επίθεση από άτομα που δεν ήταν γραμμένα στο φύλο αγώνα και δεν μπορούμε να συνεχίσουμε παρά το γεγονός ότι ο αστυνομικός διευθυντής ενημέρωσε ότι θα περιφρουρούσε τον χώρο των αποδυτηρίων. Μετά βγήκα στο γήπεδο όπου βρίσκονταν μόνο οι ποδοσφαιριστές της γηπεδούχου ομάδας και αφού περίμενα το εύλογο χρονικό διάστημα των είκοσι λεπτών διέκοψα οριστικά τον αγώνα με το αποτέλεσμα ως εκείνη τη στιγμή να είναι 0-0’’. Όπως γίνεται φυσικό να αντιληφθεί κάποιος  αν οι Πευκιώτες δεν αποδείξουν ότι αδυνατούσαν να συνεχίσουν τότε ο Ατρόμητος Πειραιά θα πάρει τους βαθμούς της νίκης στα χαρτιά. Να τονίσουμε ότι ο σύλλογος του μεγάλου λιμανιού διεκδικεί την παραμονή στην κατηγορία και το αποτέλεσμα έχει μεγάλη σημασία για το σκοπό του.