Ένταση στο γήπεδο Πρασίνου Λόφου

Επεισόδια σημειώθηκαν στο γήπεδο του Πράσινου Λόφου του Δήμου Ηρακλείου Αττικης στην αναμέτρηση που προηγήθηκε μεταξύ της τοπικής Αθλητικής Ενωσης με τα Σούρμενα, όπου λίγοι “στενόμυαλοι” βάλθηκαν να χαλάσουν τη διάθεση διοικούντων αλλά και των υγιών φιλάθλων της ομάδας. Πιο ειδικά, στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με το 0-0 ως τότε και τις προσπάθειες των γηπεδούχων, που ήταν καλύτεροι, να σκοράρουν διέκοψαν επεισόδια στην εξέδρα, όταν κάποιοι επιτέθηκαν σε λιγοστούς φιλάθλους των φιλοξενούμενων, με τους ανθρώπους των Ηρακλειωτών να τρέχουν για να αποσοβήσουν το θλιβερό θέαμα. Πάντως, οι ποδοσφαιριστές μέσα στο γήπεδο έδωσαν τις απαντήσεις τους. Στο συγκεκριμένο παιχνίδι στις καθυστερήσεις ο Νταβαρίνος έδωσε τη νίκη στους κυανόλευκους του Ηρακλείου Αττικής, που ψάχνουν μέσω των επιτυχιών την ηρεμία καθώς ανάλογα περιστατικά βίας τους αποπροσανατολίζουν, κάνοντας δύσκολο το έργο τους.