Μεγάλη νίκη της Νέας Ιωνίας – Νέα γκέλα για το Ηράκλειο

0

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στην Ά Κατηγορία της ΕΠΣ Αθηνών

Δεύτερη συνεχόμενη γκέλα για την ΑΕ Ηρακλείου, στο ντεμπούτο μάλιστα του Κώστα Ψυρόπουλου στον πάγκο της ομάδας του Ηρακλείου Αττικής.
Συγκεκριμένα, χωρίς σκορ ολοκληρώθηκε το ματς απέναντι στην ΑΕ Πετραλώνων, μένοντας πλέον πέντε βαθμούς μακριά από την κορυφή, καθώς ο πρωτοπόρος Χαραυγιακός πέτυχε 8 γκολ στον Θρίαμβο στο Χαϊδάρι.
Στο αγωνιστικό κομμάτι η ΑΕ Ηρακλείου είχε την πρωτοβουλία άλλα δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να ολοκληρωθεί με τις δύο ομαες να παίρνουν από έναν βαθμό.
Διαιτητής ήταν ο Χρυσάφης με βοηθούς τους Γκούντα και Θώμογλου.
ΑΕ Ηράκλειο (Κώστας Ψυρόπουλος): Μολφέσης, Καρώνης (70′ Μέρτκολα), Κατσούλης (63′ Χατζηγιαννακός), Ζίζηλας, Λαμπρόπουλος, Λιαπίδης, Γεωργίου (55′ Γεωργουδάκης), Τούμπας, Μακρίδης, Τζώρτζης (60′ Κιάφα), Αντωνόπουλος
Πετράλωνα (Κώστας Αρζένης): Καβακλής, Βλασταράκης, Μιχαηλίδης, Κουντούρης, Παρασκευόπουλος, Βλαβιανός, Αναγνωστάκης (82′ Τζέλα), Δρόσος (46′ Μουρίκης), Βελής (68′ Τσακίρης), Βασιλείου (90′ Κτενάς), Γιακουμάκης.

Μεγάλο “διπλό” της Ν. Ιωνίας στα Βριλήσσια
Σπουδαία νίκη με 1-0 στα Βριλήσσια επί του τοπικού Κένταυρου σημείωσε η Νέα Ιωνία την δεύτερη συνεχόμενη στο πρωτάθλημα.
Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης πέτυχε στο 35’ ο Παντελίδης, ένα τέρμα που χρειάστηκε διαβούλευση διαιτητή και επόπτη μέχρι να καταλογιστεί και για το οποίο οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα στο ρέφερι Τσολακίδη καθώς υποστηρίζουν ότι ο σκόρερ ήταν σε θέση οφσάιντ.
Στην συνέχεια η ομάδα του Γιώργου Οικονομόπουλου προσπάθησε να αντιδράσει, έφθασε πολύ κοντά στο γκολ σε δυο φάσεις στο δεύτερο μέρος, πρώτα με κεφαλιά του Κολιού και στην συνέχεια με κοντινό πλασέ του Πιπερά με τον τερματοφύλακα Παπουτσή να δείχνει το επίπεδο ετοιμότητας του διατηρώντας ανέπαφη την εστία του.
Η μεγαλύτερη στιγμή για τον νεαρό πορτιέρο ήταν αυτή του 85’ όταν απέκρουσε πέναλτι του Ένσι δίνοντας στην ουσία την νίκη στην ομάδα του.
Διαιτητής ήταν ο Τσολακίδης με βοηθούς τους Μπάγια και Μπεκιάρι.
Κένταυρος Βριλησσίων (Γιώργος Οικονομόπουλος) Θεοδωρίδης, Κουλιούρης, Χαλκιόπουλος, Τσιπούρας (68′ Παπαντωνάκης), Κολιός, Ένσι, Σκεντέρι (76′ Λιτίνας), Παπαγεωργίου (57′ Καλούτσας), Πιπεράς Σ., Πιπεράς Ι., Δέτσης.
Νέα Ιωνία (Γιώργος Καρατζάς): Παπουτσής,Τζίφας, Ζαρκαδούλας, Σιγάλας, Νταϊφώτης, Πανταγιάς, Σταθόπουλος (91’Γεωργοπουλος), Βογατσάς, Πρισιμιτζής, Καφετζής (89′ Φρατζέσκος), Παντελίδης (90′ Θερμός).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Α΄ Κατηγορίας της ΕΠΣ Αθηνών έχουν ως εξής:
Α’ ΕΠΣΑ 1ος Όμιλος – 16η Αγωνιστική
Χολαργός – Ήφαιστος Περιστ. 0 – 0
Θρίαμβος Χαϊδ. – Χαραυγιακός 0 – 8
Άρης Πετρ. – Ολυμπιακός Λιοσίων 3 – 0
Ιάσων – Αγία Παρασκευή2 – 0
ΑΟ Περιστερίου – Αθηναϊκός 2 – 0
ΓΣ Αργυρούπολης – Μελίσσια 2 – 0
Ηράκλειο – Πετράλωνα 0 – 0
Κένταυρος Βριλ. – Νέα Ιωνία 0 – 1

Ομάδα Βαθμοί
1. ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ 37
2. ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 32
3. ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ 30
4. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29
5. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ 29
6. ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 24
7. ΧΟΛΑΡΓΟΣ 24
8. ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 22
9. ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 21
10. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣ. 20
11. ΜΕΛΙΣΣΙΑ 18
12. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣ. 18
13. ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 15
14. ΙΑΣΩΝ 12
15. ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ 11
16. ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 5

17η Αγωνιστική
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ – ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ – ΧΟΛΑΡΓΟΣ
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΙΑΣΩΝ
ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ

Α’ ΕΠΣΑ 2ος Όμιλος – 16η Αγωνιστική
Καματερό – Άγιαξ Ταύρου 1 – 0
Φωστήρας Ηλ. – Πανερυθραϊκός 0 – 1
Θύελλα Αγ. Δημ. – Παπάγος 0 – 0
Παλαιό Φάληρο – Τράχωνες 1 – 1
Απόλλων Χαλ. – Διάνα Ηλ. 1 – 5
Λυκόβρυση – Κηπούπολη 3 – 2
Ηλιούπολη – Χαϊδάρι 2 – 3
ΠΑΟ Ρουφ – Σούρμενα 4 – 0

Ομάδα Βαθμοί
1. ΡΟΥΦ 43
2. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 33
3. ΣΟΥΡΜΕΝΑ 32
4. ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 31
5. ΤΡΑΧΩΝΕΣ 29
6. ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ 22
7. ΧΑΪΔΑΡΙ 21
8. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 21
9. ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 19
10. ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ 19
11. ΠΑΠΑΓΟΣ 18
12. ΚΑΜΑΤΕΡΟ 17
13. ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ 14
14. ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤ. 13
15. ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠ. 10
16. ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ 10

17η Αγωνιστική
ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ – ΣΟΥΡΜΕΝΑ
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΚΑΜΑΤΕΡΟ
ΠΑΠΑΓΟΣ – ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΤΡΑΧΩΝΕΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ
ΧΑΪΔΑΡΙ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ – ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ – ΡΟΥΦ.

Σχολιάστε το άρθρο

Παρακαλούμε, εισάγετε το σχόλιό σας.
Παρακαλούμε, εισάγετε το όνομά σας.