Ηττήθηκε στις καθυστερήσεις η Πεύκη – Η Άμιλλα Περιστερίου ξεκίνησε με το δεξί τους αγώνες μπαράζ

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τα μπαράζ ανόδου η Άμιλλα Περιστερίου, που έστω και λίγο πριν το φινάλε λύγισε την αντίσταση της Πεύκης επικρατώντας με 1-0.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, αλλά στο δεύτερο οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς ανώτεροι και είχαν πολλές ευκαιρίες να σκοράρουν. Τελικά η λύτρωση ήρθε στο 90+2′ όταν ο Μπέλης με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

ΆΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Γεροντάκης, Σωτηρίου, Πουλέρι, Ασημακόπουλος, Κατσιούλας (65′ Τζαβάρας), Ζήκος, Κλαυδιανός, Παππάς (80′ Κασιμάτης), Μπέλης, Γκορίτσι (74′ Καρράς), Δέγκλερης (46′ Κοπανάς).

ΠΕΎΚΗ: Ιωσήπου, Κοντής, Παπακωνσταντής, Ανδρέου, Μπούντρας, Μακρής (80′ Βάσος), Μπογκντάνι, Σπυριδάκης, Σταύρου (68′ Τσεπελέ), Μακρυνικόλας.