Περιφερειακά πρωταθλήματα -8ος όμιλος

Ο Α.Ο. Νέας Ιωνίας λύγισε (2-1) στο Αιγάλεω

Την ήττα με σκορ 2-1 που διέκοψε το σερί των τεσσάρων επιτυχημένων αποτελεσμάτων γνώρισε στο Αιγάλεω ο Α.Ο. Νέας Ιωνίας και υποχώρησε μία θέση στον βαθμολογικό πίνακα. Οι γηπεδούχοι, που στο δεύτερο γύρο κάνουν πορεία πρωταθλητισμού, πήραν προβάδισμα στο 41΄ με γκολ του Παπουτσή, ενώ στο 57΄ο Γιώργος Υφαντής (που την προηγούμενη περίοδο φορούσε τη φανέλα των Ιωνιωτών) έκανε το 2-0.

Η μόνη ουσιαστική αντίδραση των κυανοκίτρινων της Νέας Ιωνίας ήρθε στο 76΄ όταν ο νεαρός Πετούσης που είχε μπει σαν αλλαγή τέσσερα λεπτά πριν, κατάφερε να μειώσει σε 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Α.Ο. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ: (Γ. Τσαμόπουλος) Χαρακτινός, Παππάς (85΄Ναούμ), Χρόνης, Μαντζώρος, Μαντούσης, Τσουτσουδάκης, Ογκμπουε (65΄λ.τρ. Ατματζίδης), Μουκίδης, Μπαλάσκας, Βάσος, Βλασερός (72΄Πετούσης).

ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΑΘΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΩΝ ΙΩΝΙΩΤΩΝ
Την Κυριακή το μεσημέρι στο Δημοτικό Στάδιο της Νέας Ιωνίας η μεγάλη ομάδα του προσφυγικού Δήμου υποδέχεται στα πλαίσια της προτελευταίας αγωνιστικής τον Α.Ο. Περιστερίου σε μια αναμέτρηση που αναμένεται να προσελκύσει μεγάλο αριθμό φιλάθλων καθώς οι δύο ομάδες κινδυνεύουν με υποβιβασμό και οι Ιωνιώτες θέλουν μόνο τη νίκη για να μείνουν στο παιχνίδι της σωτηρίας.