Περιφερειακά πρωταθλήματα- 8ος όμιλος : (2η αγωνιστική) εξ αναβολής αγώνας

Δημοσιεύθηκε

στις

Ισόπαλος με 1-1 ο Α.Ο.Κ. Ελπιδόφορος με τον Πανναξιακό

Βαθμούς άφησε στην Νάξο στη αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής που είχε αναβληθεί ο Α.Ο. Κ. Ελπιδοφόρος μετά το 1-1 με τον τοπικό Πανναξιακό. Ο τρόπος που έγινε ήταν αυτό που «πείραξε» τους Κηφισιώτες καθώς αυτό έγινε στις καθυστερήσεις αφήνοντάς τους στα κρύα του λουτρού.

Στο πρώτο ημίχρονο οι νησιώτες ήταν καλύτεροι έχοντας ευκαιρίες να πετύχουν γκολ με τους Στάμο, Καρούση και Σουσούνη αλλά με την έναρξη του δεύτερου οι Κηφισιώτες κατάφεραν πετύχουν γκολ καθώς ο Βέρμπης έκανε δυνατό σουτ η μπάλα χτύπησε στο χέρι του αμυντικού των γηπεδούχων Παπαδόπουλο και ο διαιτητής έδειξε πέναλτι. Εκτελεστής ήταν ο Βέρμπης που στο 46΄άνοιξε το σκορ (0-1). Στο υπόλοιπο της αναμέτρησης η ομάδα των προαστίων μας ανέκοψε τις επιθετικές της βλέψεις και η «τιμωρία» ήρθε στις καθυστερήσεις με τον Σουσούνη να εκμεταλλεύεται  την αδυναμία του τερματοφύλακα του Ελπιδοφόρου Ιωσήπου να απομακρύνει και με πλασέ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας με τα τελευταία δευτερόλεπτα να μην αρκούν για να αλλάξει κάτι και το παιχνίδι να μένει στα επίπεδα του τελικού 1-1.
Α.Ο. Κ. ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟΣ (Γ. Βαζάκας) Ιωσήπου, Στασινός, Εσλερ, Λίτσος (21΄Λυμπέρης), Χόρτσας, Ντούμος, Κορακάκης, Γκουτσούλας, Κορακάκης, Γκουτσούλας, Στρατάκης, (75΄Καραμέρης), Κάρος (83΄Παπαδόπουλος), Βέρμπης.