ΕΠΣΑ Α΄ Κατηγορία (6η αγωνιστική)

Το Ηράκλειο έχασε

βαθμό στο ουδέτερo

• Λευκό 0-0 στο Αιγάλεω με τον  Φωστήρα Ηλιούπολης
Στοπ στις νίκες έκανε η Α.Ε. Ηρακλείου στο Αιγάλεω καθώς όντας τιμωρημένη  αγωνιζόμενη στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης παραχώρησε ισοπαλία (0-0) στον Φωστήρα Ηλιούπολης.

Παρά το βροντερό παρών που έδωσε σε ο κόσμος της ομάδας του Ηρακλείου οι ποδοσφαιριστές δεν μπόρεσαν να μετουσιώσουν την εδαφική του υπεροχή σε γκολ που θα τους έδινε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.
• Το Σάββατο  οι Ηρακλειώτες για την έβδομη αγωνιστική θα αγωνιστούν στην Καισαριανή κόντρα στον τοπικό Αστέρα 2004.
Α.Ε. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Λ. Αλεξάκης) Φραγκουλόπουλος, Κωνσταντινίδης (46΄Παπαδόπουλος), Πετρίτσης, Λύκος, Σαζακλής, Χριστοδούλου, Λέκκας, Καφετζής, Σπυρόπουλος, Γκροπάϊ (84΄Μπαλαρής), Λιόνας (58΄Τσιανάκας)

Νίκη του Πανερυθραϊκού επί του Ο.Φ. Χολαργού
Συνέχεια στις θετικές εμφανίσεις και τα αποτελέσματα έκανε  ο Πανερυθραϊκός Π.Σ. που νίκησε στην έδρα του 1-0 τον φιλόδοξο και δεύτερο της βαθμολογίας Ο.Φ. Χολαργού με σκορ 1-0. Το ξεκίνημα της αναμέτρησης άνηκε στους Ερυθραιώτες που μπήκαν φουριόζοι στον αγωνιστικό χώρο και στο 5΄ κέρδισαν πέναλτι που κλήθηκε να εκτελέσει ο Αντιόλ. Ο τερματοφύλακας απέκρουσε αλλά προσωρινά, καθώς στην επιστροφή της μπάλας ο Λαζαρίδης με νέο σουτ άνοιξε το σκορ (1-0). Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ισοφαρίσουν αλλά αυτό δεν έγινε εφικτό, παρά το γεγονός της αποβολής του σκόρερ του τέρματος στο 84΄, με συνέπεια της νίκη της ομάδας των προαστίων μας με το σκορ που διαμορφώθηκε από το πρώτο μέρος.
• Το Σάββατο  ο Πανερυθραϊκός αγωνίζεται στο Χαλάνδρι με αντίπαλο την τοπική Αθλητική Ένωση της πόλης.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ Π.Σ. (Α. Τσιμπάκης) Μολφέσης, Κόλλιας (60΄Σύψας), Γκριτζάς, Σαξανίδης, Γκόλιας, Χατζής, Αντιόλ, Λαζαρίδης, Παπαθανασίου (66΄Γιαννόπουλος),Αντωνιάδης, Λάσκαρης (46΄Παπάζογλου).

Ο Ακάδημος νίκησε με 3-1 τον Αττικό
Στην τρίτη θέση του δεύτερου ομίλου ανέβηκε μετά τη εκτός έδρας νίκη με σκορ 3-1 που έκανε επί του Αττικού ο νεοφώτιστος Ακάδημος και βλέπει θετικά τη δύσκολη συνέχεια. Οι Μαρουσιώτες ‘’πήραν κεφάλι’’ στο 20΄ με σκόρερ τον Αρχοντούλη και τέσσερα λεπτά μετά ο Μπρίλης έκανε το 2-0 που διατηρήθηκε ως το τελευταίο δεκάλεπτο της συνάντησης. Στο 85΄οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σε 1-2 με σκόρερ τον Κοτούλια, αλλά δεν μπόρεσαν να κάνουν κάτι παραπάνω γιατί τρία λεπτά μετά ο Χιτοροάγια έγραψε με δικό του γκολ το τελικό 1-3.
• Το Σάββατο  ο Ακάδημος για την έβδομη αγωνιστική θα υποδεχθεί στο γήπεδο Μελισσίων που εδρεύει την αξιόμαχη Δόξα Βύρωνα.
ΑΚΑΔΗΜΟΣ (Γ. Πεπές) Γούναρης, Νταρλάς, Καλημέρης (65΄ Χιτοροάγια), Γεωργίου, Δελμαδώρος, Σπανός, Αρχοντούλης, Σαρέλης, Μπρίλης (55΄Νούλας), Τάσης, Σινάνι (80΄Μιχαήλ).