ΕΠΣΑ Α΄ Κατηγορία (2η αγωνιστική)

Πρώτη νίκη για

την Α.Ε. Ηρακλείου

• Νίκησε  με 1-0 τη Θύελλα Αγ. Δημητρίου
Tρεις βαθμούς πήρε από την παρθενική εντός έδρας αναμέτρηση στο φετινό πρωτάθλημα η Α.Ε. Ηρακλείου με τη Θύελλα Αγ. Δημητρίου, που τελείωσε με νίκη 1-0 υπέρ της ομάδας των προαστίων μας.

Η φάση που καθόρισε και το τελικό αποτέλεσμα έγινε στο 24΄, όταν ο Γκροπάϊ ανατράπηκε στην περιοχή των φιλοξενούμενων με τον διαιτητή να δείχνει πέναλτι και ο Λέκκας να το εκτελεί εύστοχα κάνοντας το 1-0.  Στην τρίτη αγωνιστική οι Ηρακλειώτες θα έχουν δύσκολη αποστολή, καθώς θα αντιμετωπίσουν στην Ηλιούπολη την αήττητη στους δύο πρώτους αγώνες τοπική ομάδα.
Α.Ε. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Λ. Αλεξάκης) Φραγκουλόπουλος, Χριστοδούλου, Παπαδόπουλος, Σαζακλής, Λύκος (46΄Μπαλαρής), Λέκκας, Κατσούλης (57΄Γεωργουδάκης), Πετρίτσης, Γκροπάϊ (88΄Λιόνας), Καφετζής, Σπυρόπουλος.

• ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ Π.Σ. – ΕΝΩΣΗ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ : 2-0
Άνετος και ωραίος φάνηκε ο Πανερυθραϊκός στην πρώτη εντός έδρας συνάντηση στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς επιβλήθηκε με σκορ 2-0 της Ένωσης Βοτανικού. Η ομάδα των προαστίων μας πήρε προβάδισμα σχετικά νωρίς στο παιχνίδι και πιο ειδικά στο 10΄ με αυτογκόλ του Λουκά. Ωστόσο, η πίεση των κόκκινων της Ερυθραίας δεν μειώθηκε με την επίτευξη του γκολ και παροδικά μεγάλωνε. Τρία λεπτά πριν τελειώσει το παιχνίδι ο Αντιόλ ήταν αυτός που κατάφερε να παραβιάσει για δεύτερη φορά την εστία των φιλοξενούμενων γράφοντας έτσι το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού. Για την τρίτη αγωνιστική ο Πανερυθραϊκός έχει δύσκολη εκτός έδρας αναμέτρηση στα Νταμάρια του Βύρωνα με τον Αθηναϊκό.
 ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ Π.Σ. (Α. Τσιμπάκης) Μολφέσης, Κόλιας, Σαξανίδης, Γκόλιας, Γκριτζάς, Λαζαρίδης, Χαντζής, Αντιόλ, Αντωνιάδης (35΄Παπάζογλου), Πούντας (46΄Μπαστέας), Παπαθανασόυ (48΄Γιαννόπουλος).

• Ο Ακάδημος έχασε με 2-3 από τον  Ο.Φ. Χολαργού
Να ζευγαρώσει τις νίκες του στο φετινό πρωτάθλημα ήθελε ο Ακάδημος, αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στο Ο.Φ. Χολαργού χάνοντας με 3-2. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που στο 37΄άνοιξαν το σκορ με τον Τζένι,  αλλά δύο λεπτά αργότερα οι Μαρουσιώτες κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Σινάνι που φάνηκε ψύχραιμος στο πέναλτι που κέρδισε με το πρώτη μέρος να λήγει με 1-1. Στην έναρξη του δεύτερου ο Δελμαδώρος έδωσε προβάδισμα στον Ακάδημο κάνοντας το 2-1, με τον Σγαντζό φέρνει  στο 70΄ το παιχνίδι στα ίσια. Τρία λεπτά αργότερα ο Τζένι έκανε το 2-3, σκορ που δεν άλλαξε ως το τέλος της αναμέτρησης.  Την τρίτη αγωνιστική οι ποδοσφαιριστές του Ακάδημου θα κοντραριστούν στο γειτονικό Χαλάνδρι με αντίπαλο την τοπική Αθλητική Ένωση.
ΑΚΑΔΗΜΟΣ (Γ. Πεπές) Τσαλίκης, Ζίνας, Καλημέρης, Δελμαδωρος, Σπανός, Γεωργίου, Αρχοντούλης (79΄Δημαράς), Σινάνι (69΄Παπαδάκης), Σαρέλης, Τάσης, Μπρίλης (54΄Τζαβέλας).