Στην Πεντέλη έγινε το ΑΤΤΙΚΟ Rally Sprint

Το Σάββατο 13 Ιουνίου ολοκληρώθηκε με επιτυχία στο Δήμο Πεντέλης το 25ο  ΑΤΤΙΚΟ Rally Sprint. Το σήμα της εκκίνησης έδωσε ως άλλος λάτρης των ίππων ο Πρωταθλητής Ιππασίας και Δήμαρχος της πόλης κ. Δημήτρης Στεργίου – Καψάλης. Αξίζει να σημειωθεί πως στην Ειδική Διαδρομή αγωνίστηκε ο Πρόεδρος του Τοπικού Συμβουλίου Δ.Κ. Πεντέλης κ. Ιωάννης Ζούνης και ο Πεντελιώτης Κωνσταντίνος Πατσουρέας, ενώ κατά την εκκίνηση παρευρέθησαν ο Τοπικός Αντιδήμαρχος της Δ.Κ. Πεντέλης κ. Ιωάννης Ζώης, ο Δημοτικός Σύμβουλος και Πρόεδρος του Σ.Π.Α.Π. κ. Βλάσσης Σιώμος και ο επίσης Δημοτικός Σύμβουλος κ. Δημήτρης Σταυρόπουλος.

Ποιοι ήταν οι νικητές
Η διαδρομή των 7,8 χλμ. πραγματοποιήθηκε τρεις φορές , με 38 οδηγούς να αγωνίζονται για την νίκη στον αγώνα. Νικητές του αγώνα αναδείχθηκαν οι Ανδρέας Ντόφης / Σπύρος Μπαρδάκης (Mitsubishi Lancer EVO VIII). Δεύτεροι τερμάτισαν οι Γιώργος Καμιτσάκης / Σπύρος Κολτσίδας Σπύρος(Mitsubishi Lancer EVO XI) με διαφορά μόλις 1,19” και έχοντας κάνει και το ταχύτερο πέρασμα στο δεύτερο loop Τρίτοι στην γενική κατάταξη ήταν οι Γιάννης Πλάγος / Αλκιβιάδης Ρέντης (Peugeot 106 S16) οι οποίοι ξεπέρασαν τις συμμετοχές με τα τετρακίνητα αυτοκίνητα «γράφοντας» τον καλύτερο χρόνο στο πρώτο πέρασμα. Οι Πλάγος και Ρέντης ήταν και οι νικητές της F2.