Αθλητισμός

Που παίζουν Ιωνία και Κηφισιά

Δημοσιεύθηκε

στις

Με‭ ‬τη‭ ‬δεύτερη‭ ‬αγωνιστική‭ ‬συνεχίζεται‭ ‬το‭ ‬πρωτάθλημα‭ ‬της‭ ‬Γ‭’‬ Εθνικής‭ ‬όπου‭ ‬έχουμε‭ ‬δύο‭ ‬ομάδες‭ ‬των‭ ‬βορείων‭ ‬προαστίων‭ ‬στον‭ ‬τέταρτο‭ ‬όμιλο.‭ ‬ Δύσκολη‭ ‬αποστολή‭ ‬θα‭ ‬έχει‭ ‬την‭ ‬Κυριακή‭ (‬16‬:30‭) ‬η‭ ‬Α.Ε.‭ ‬Κηφισιάς‭ ‬στο‭ ‬γήπεδο‭ ‬του‭ ‬Μοσχάτου‭ ‬που‭ ‬θα‭ ‬βρει‭ ‬μπροστά‭ ‬της‭ ‬τον‭ ‬Εθνικό‭ ‬Πειραιά.‭ ‬Οι‭ ‬Κηφισιώτες‭ ‬θέλουν‭ ‬να‭ ‬συνεχίσουν‭ ‬με‭ ‬νίκη‭ ‬καθώς‭ ‬στο‭ ‬πρώτο‭ ‬παιχνίδι‭ ‬του‭ ‬πρωταθλήματος‭ ‬επιβλήθηκαν‭ ‬με‭ ‬γκολ‭ ‬του‭ ‬Θανόπουλου‭ ‬1-0‭ ‬του‭ ‬Γιούχτα‭ ‬αλλά‭ ‬θα‭ ‬αντιμετωπίσουν‭ ‬μία‭ ‬καλή‭ ‬ομάδα‭ ‬που‭ ‬ηττήθηκε‭ ‬μετά‭ ‬από‭ ‬επεισοδιακό‭ ‬παιχνίδι‭ ‬στην‭ ‬Νέα‭ ‬Αλικαρνασσό‭ ‬του‭ ‬Ηρακλείου‭ ‬Κρήτης‭ ‬στις‭ ‬καθυστερήσεις‭ ‬με‭ ‬σκορ‭ ‬1-0‭ ‬από‭ ‬τον‭ ‬Ηρόδοτο.‭ ‬
Αντίθετα,‭ ‬οι‭ ‬Ιωνιώτες‭ ‬θα‭ ‬φιλοξενήσουν‭ ‬την‭ ‬Κυριακή‭ (‬16.30‭) ‬τον‭ ‬Ηλυσιακό‭ ‬με‭ ‬σκοπό‭ ‬να‭ ‬πάρουν‭ ‬τους‭ ‬πρώτους‭ ‬βαθμούς,‭ ‬αφού‭ ‬‘’πιάστηκαν‭ ‬κοιμισμένοι‭’’‬ στα‭ ‬Χανιά‭ ‬στο‭ ‬παιχνίδι‭ ‬της‭ ‬πρεμιέρας‭ ‬απέναντι‭ ‬στον‭ ‬Κισσαμικό,‭ ‬καθώς‭ ‬δέχθηκαν‭ ‬μετά‭ ‬από‭ ‬λάθος‭ ‬γκολ‭ ‬στο‭ ‬πρώτο‭ ‬λεπτό‭ ‬του‭ ‬παιχνιδιού‭ ‬ενώ‭ ‬στο‭ ‬21‭΄‬ οι‭ ‬γηπεδούχοι‭ ‬έβαλαν‭ ‬και‭ ‬δεύτερο‭ ‬τέρμα‭ ‬με‭ ‬το‭ ‬πρώτο‭ ‬μέρος‭ ‬να‭ ‬λήγει‭ ‬2-0.‭ ‬Στην‭ ‬αρχή‭ ‬το‭ ‬δεύτερου‭ ‬ημιχρόνου‭ ‬η‭ ‬ομάδα‭ ‬της‭ ‬Νέας‭ ‬Ιωνίας‭ ‬κέρδισε‭ ‬πέναλντι‭ ‬σε‭ ‬ανατροπή‭ ‬του‭ ‬Παναγιωτη‭ ‬Καραχάλιου‭ ‬και‭ ‬ο‭ ‬Ρόππας‭ ‬με‭ ‬εύστοχο‭ ‬χτύπημα‭ ‬μείωσε‭ ‬σε‭ ‬2-1,‭ ‬αλλά‭ ‬στο‭ ‬φινάλε‭ ‬της‭ ‬αναμέτρησης‭ ‬οι‭ ‬Χανιώτες‭ ‬έβαλαν‭ ‬κι‭ ‬άλλο‭ ‬γκολ‭ ‬διαμορφώνοντας‭ ‬το‭ ‬τελικό‭ ‬αποτέλεσμα‭ ‬σε‭ ‬3-1.‭