Πανελλήνια μετάλλια κατακτά ο «Γ.Σ. Άθλος» Δήμου Κερατσινίου-Δραπετσώνας

Δημοσιεύθηκε

στις

Ανακοίνωση για το τέλος της πρώτης χρονιάς λειτουργίας του «Γ.Σ. Άθλος», εξέδωσε η Διοίκηση του Αθλητικού Σωματείου του Δήμου Κερατσινίου-Δραπετσώνας, τονίζοντας τις μεγάλες επιτυχίες των αθλητριών της.

Αναλυτικότερα, την Κυριακή 29 Ιουλίου 2018 στη Λάρισα έπεσε η αυλαία της πρώτης χρονιάς λειτουργίας του «Γ.Σ Άθλος» Κερατσινίου-Δραπετσώνας στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων γυναικών, όπου ο σύλλογος κατέκτησε τη 13η θέση ανάμεσα σε ένα σύνολο 90 συλλόγων. Η Βέρα Γρίλλου κατέκτησε την 1η θέση και στέφθηκε πρωταθλήτρια Ελλάδος στα 800μ. νέων γυναικών και τη 2η θέση στα 400μ., κατακτώντας το αργυρό μετάλλιο.

Η Κατερίνα Γρηγοριάδου πήρε την 11η θέση στα 400μ. και 800μ. αντίστοιχα. Η Άννα Βησσαρίου τη 13η θέση στα 400μ. και τη 16η στα 200μ. Τέλος, στο αγώνισμα της σκυταλοδρομίας, η ομάδα Βησσαρίου-Γιαλλέλη-Γρηγοριάδου-Γρίλλου κατέκτησε την 4η θέση στον τελικό αγώνα.