Με κομμένη την ανάσα στο Κύπελλο ΕΠΣΑ

Όμορφα παιχνίδια που κρίθηκαν αρκετά από αυτά στις λεπτομέρειες έγιναν στην τρίτη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΑ με τους γηπεδούχους να έχουν τον πρώτο λόγο. Πιο ειδικά στο ντέρμπυ των δυνατών μεταξύ του Χαρυαγιακού κόντρα στον Α.Ο. Χαϊδαρίου οι Ηλιουπολίτες πήραν το εισιτήριο της πρόκρισης κερδίζοντας με 2-1 στο προτελευταίο  λεπτό με γκολ του Μπίτιλη ενώ οι Ερυθραιώτες που δεν έχουν καλό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα επιβλήθηκαν δύσκολα με σκορ 1-0 του Α.Ο. Παλαιού Φαλήρου. Στο Δημοτικό Στάδιο Ηρακλείου Αττικής η τοπική Αθλητική Ενωση σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι κέρδισε με σκορ 2-1 την Ενωση Α.Ο. Αγ. Αναργύρων με πρωταγωνιστές δύο ποδοσφαιριστές που σκόραραν ως τώρα δίνοντας βαθμούς στο πρωτάθλημα. Λαναράς και Νταβαρίνος ήταν αυτοί που έστειλαν την μπάλα στα δίχτυα στέλνοντας τους Ηρακλειώτες στην τέταρτο γύρο.

Θα ακολουθήσουν ρεπορτάζ και για τα υπόλοιπα παιχνίδια του Κυπέλλου.