Λύτρωση στο φινάλε για την Νέα Ιωνία

Επικράτησε με 1 – 3 εκτός έδρας επί των Μελισσίων

Λίγο πριν το τέλος του αγώνα η Νέα Ιωνία κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση των Μελισσίων και να επικρατήσει τελικά με 3-1.

Παραμένει έτσι αήττητη και με 15 βαθμούς έφτασε μια ανάσα από την κορυφή. Τα Μελίσσια έμειναν στους 7 βαθμούς.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ, στο 48′ ο Πλατέλλας με πέναλτι έκανε το 0-1. Στο 56′ και πάλι με πέναλτι ο Γαλανόπουλος ισοφάρισε σε 1-1, με το ματς να κρίνεται τελικά στα τελευταία λεπτά. Στο 87′ ο Βασίλης Ραυτόπουλος έκανε το 1-2, και πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί στο 88′ ο Μακρής διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ: Πυρένης, Φουκούλης, Ζαμάνης (35′ λ.τ Τσοπανάκος), Τιμολέων, Γαλανόπουλος, Μαράνος, Προβατάς, Σβίγγος, Κολονέρος (81′ Τσιάμης), Γλογοβίτης (61′ Μιχαλέας), Λημνιός (81′ Κουλουριώτης).
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Λευκόπουλος, Τζαμάι, Γερόλυμος (79′ Χατζηγεωργίου), Αλέμης (79′ Μαρούσης), Μπάστας, Κωνσταντόπουλος, Φερναντίνιο, Αποστόλου (68′ Ραυτόπουλος Β.), Τσαγιάννης (79′ Αγγελής), Πλατέλλας, Ραυτόπουλος Δ. (46′ Μακρής).