Η Νέα Ιωνία κέρδισε τον ΠΑΟ

Αγώνας διαφήμιση του αθλήματος έγινε στο κλειστό γήπεδο της Νέας Ιωνίας στα Πευκάκια όπου η ΕΣΚ Νέας Ιωνίας φιλοξένησε τον ΠΑΟ που παίρνει μέρος στην κατηγορία με την ομάδα εφήβων του. Μπροστά σε 300 θεατές που κατέκλυσαν τη μικρή εξέδρα του γηπέδου αφού αυτή ανοίχτηκε λίγα λεπτά πριν ξεκινήσει το παιχνίδι έγινε μία μονομαχία που η εξέλιξή της συγκέντρωσε το ενδιαφέρον των φιλάθλων που την παρακολούθησαν. Στο ημίχρονο οι πράσινοι προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους (26-30) ενώ κράτησαν μικρό προβάδισμα στο σκορ ως το 3-1 που οι μπλε το ανέτρεψαν και προηγήθηκαν με 47-46. Τα τελευταία λεπτά ήταν αγωνιώδη με τους Ιωνιώτες να κρατούν γερά και η λήξη να τους βρει νικητές με το τελικό 63-61.
Η επόμενη αναμέτρηση για τους Ιωνιώτες είναι εκτός έδρας με την Δάφνη Δαφνίου.

Άλλα αποτελέσματα

Ακόμα για τον πρώτο όμιλο είχαμε Σπύρος Λούης – Φίλιππος 86-66, Αίολος-Ταύρος – Κηφισιά 63-67, ΦΕΑ Ν.Φ. Ν.Χ. – Τριφυλλιακός 68-54 και για τον δεύτερο Θρακομακεδόνες – Α.Ο. Περισσού 72-60, Α.Ο.Κ. Χαλάνδρι – Νικηφόρος 70-66, Αχαρνής – Κουκουβάουνες 71-61.