Ηττήθηκε στον Χολαργό το Ηράκλειο

Ασταμάτητος δείχνει ο Χολαργός, που επικράτησε με 2-1 επί του Ηρακλείου και πέτυχε την 5η νίκη του σε ισάριθμα ματς.

Έφτασε έτσι τους 15 βαθμούς, με το Ηράκλειο να μένει στους 7.

Στο 27′ ο Τσιαντής έκανε το 1-0, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στο 52′ ο Μπόλης με κεφαλιά έκανε το 2-0, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στο 58′ όταν ο Μούτσος με πέναλτι έκανε το 2-1, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο.

Μετά τη λήξη του αγώνα ο Παρασκευόπουλος είδε την κόκκινη κάρτα (2η κίτρινη) για διαμαρτυρία.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ: Μολφέσης, Τσαγκάρης, Γαλάτης (46′ Χαλκιόπουλος), Νταλταρής, Βλασσόπουλος, Ζαχαρόπουλος (80′ Αλεξανδρόπουλος), Μπόλης (88′ Σκούμας), Μπαλαχτσής, Κετσετζόγλου, Πιπέρας (63′ Μιχελής), Τσιαντής (63′ Κοντογιάννης).

ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Τουλίτσης, Χαβενετίδης, Καρώνης, Ανδρέου (51′ Τηλιγάδας), Καλιακούδας, Παρασκευάς, Μούτσος, Χρήστου (40′ λ.τρ. Χέλμης), Ηλιακίδης (69′ Τσίχλας), Παρασκευόπουλος, Μπουραζάς (46′ Σταυρογιάννης).