Αθλητισμός

Αποκλείστηκε στην παράταση ο Κένταυρος Βριλησσίων

Δημοσιεύθηκε

στις

Σε ένα “αγγλικό” ματς, τα Σούρμενα στην παράταση λύγισαν την αντίσταση του Κένταυρου Βριλησσίων επικρατώντας με 4-3, με τον κανονικό αγώνα να λήγει 2-2.

Στο πρώτο ημίχρονο τίποτα δεν έδειχνε τι θα ακολουθούσε, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0. Με την έναρξη του 2ου μέρους στο 52′ ο Δουγένης έκανε το 1-0, με τον Ντοκάι στο 80′ να πετυχαίνει το 2-0. Και ενώ όλα έδειχναν πως η νίκη κρίθηκε, οι φιλοξενούμενοι είχαν άλλη άποψη. Έτσι, στο 90′ ο Δέτσης έκανε το 2-1, ενώ στο 90+3′ ο Μαράνος πάγωσε το γήπεδο κάνοντας το 2-2 και στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Εκεί στο 100’ο Γεσίλι έκανε το 3-2, με τον Περμπάσα στο 118′ να κάνει το 4-2. Στο 120′ ο Μπρίλης διαμόρφωσε το τελικό 4-3.

ΣΟΥΡΜΕΝΑ: Ζαγαρέλος, Αγγέλης, Μαρινάκης, Οικονόμου (7′ λ. τρ. Γεσίλι), Καμπουρούδης, Γιαννούλης, Ντοκάι, Παπαδάκης, Χαπάλογλου (74′ Αλεξανδράκης), Μασάντο (87′ Μακρυνώρης), Δουγένης (87′ Περμπάσα).

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ: Μεσολόγγης, Κρασώνης (58′ Πιπέρας), Ταουζής (58′ Χαλκιόπουλος), Θεοδωρίδης, Ζαμάνης, Λίτινας, Λεμονής (65′ Μαράνος), Γεωργαμλής, Δέτσης, Κουλιούρης, Μπρίλης.