Ελάτε στην παρέα μας

Αθλητισμός

“Αλλεργία” στο ροζ…φύλλο αγώνα: Το απόλυτο σε … ήττες πέτυχαν οι πέντε ομάδες της Βόρειας Αθήνας στην Elite League

Δημοσιεύθηκε

στις

“Μαύρη” αποδείχτηκε η τρίτη αγωνιστική της Elite League για τις πέντε ομάδες της Βόρειας Αθήνας, καθώς υπέστησαν ισάριθμες ήττες.

Αρχικά, η Α.Ε. Ψυχικού ηττήθηκε εντός έδρας από το Αγρίνιο με 77-87.

Καθοριστικό ήταν το τελευταίο δεκάλεπτο κατά το οποίο το Αγρίνιο βρήκε μεγάλα σουτ μετατρέποντας το 61-62 σε 77-87. Για το Ψυχικό ξεχώρισε ο Παπανικολάου με 18 πόντους.

Ο Πανερυθραϊκός γνώρισε την ήττα από τον Κόροιβο Αμαλιάδας με 82-88. Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν εντυπωσιακά προηγήθηκαν 28-19 στο 1ο δεκάλεπτο, όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη.

Το Μαρούσι αν και για 3 δεκάλεπτα ήταν μπροστά στο σκορ, τελικά ηττήθηκε με 65-60 από τον Ερμή Σχηματαρίου.

Η ομάδα του Παπάγου γνώρισε την ήττα από την Ελευθερούπολη σε ένα ψυχοφθόρο ματς με 91-87.

Τέλος, χωρίς νίκη στην Elite League έμεινε η ΦΕΑ η οποία αν και έκανε το καλύτερο φετινό της παιχνίδι ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Χαρίλαο Τρικούπη με 82-77.