Αγίας Παρασκευής
Απόφαση του Δημάρχου Ν. Ιωνίας, Π. Μανούρη για τη μεταφορά των κατοίκων στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ Αγ. Παρασκευής
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2013/12/images_829_eopyy.jpg)
Με απόφαση του Δημάρχου Νέας Ιωνίας θα διατίθεται δημοτικό μεταφορικό μέσο με σκοπό να διευκολυνθεί η μεταφορά των κατοίκων που εξυπηρετούνταν από το φαρμακείο ΕΟΠΥY της Νέας Ιωνίας στο φαρμακείο ΕΟΠΥΥ της Αγίας Παρασκευής, για όσο διάστημα καθυστερεί η επαναστέγαση του στην πόλη.
Οι πολίτες μπορούν να επικοινωνούν στα τηλέφωνα της Κοινωνικής Υπηρεσίας του Δήμου τις ώρες 09:00 – 15:00, ώστε να κάνουν χρήση των μέσων μεταφοράς. Τα δρομολόγια θα προγραμματιστούν ανάλογα με τις ανάγκες που θα προκύψουν.
Τονίζεται από τον Δήμο Νέας Ιωνίας ότι η λύση αυτή είναι προσωρινή έως ότου υλοποιηθεί η ρητή δέσμευση του Υπουργού Υγείας για επαναλειτουργία του φαρμακείου του ΕΟΠΥΥ της Νέας Ιωνίας.
Continue Reading