Αθλητισμός
«Χορταστική» ισοπαλία για την Αλσούπολη
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2017/03/images_992_podosfairo.jpg)
Ωραίο ματς κόντρα στον Αστέρα Εξαρχείων
Θεαματικό παιχνίδι με τέσσερα γκολ και αρκετές ευκαιρίες είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν όσοι βρέθηκαν στην εξέδρα του γηπέδου της Κυψέλης, όπου ο Αστέρας Εξαρχείων αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 2-2 με την Αλσούπολη.
Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να αποκτήσουν σαφές προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο «απάντησαν» στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι για να «σώσουν» τον βαθμό της ισοπαλίας. Στο 23′ ο Σταθόπουλος υπέπεσε σε αχρείαστο πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Κουλούρης για το 1-0, με τον τελευταίο να σκοράρει με πλασέ στο 39′ για το 2-0. Οι πράσινοι μείωσαν σε 2-1 στο 63′ με πλασέ του Κωνσταντάκη έπειτα από «τσίμπημα» της μπάλας από τον Γεώργα, για να έρθει πάλι ο Κωνσταντάκης στο 69′ και με κοντινό πλασέ να διαμορφώσει το τελικό 2-2.
Διαιτητές: Νικολάου, Κούλης-Νάτσιος
ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ (Τάσος Ψύλλιας): Μπόνης, Παρμάκης, Γιούρκεβιτς, Φιλλιπόπουλος, Κατσούδας, Σταμόπουλος (64′ Καραμάνος), Τσούκας (72′ Κώτσης), Καραγκούνης, Κουλούρης (87′ Διαμαντίδης), Παπανικολάου (72′ Φωτιάδης), Μπούζος (87′ Ντίνας).
ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ (Γιώργος Λαζάρου): Σούνας, Κελεμένης (46′ Κωνσταντάκης), Φειδάκης (46′ Κόκκας), Ανδρέου, Παπαδήμας, Δουγέκος, Καλύβας, Τρούσης, Γεώργας, Σταθόπουλος, Φάρκωνας (88′ Σιόντης).