Ελάτε στην παρέα μας

Αθλητισμός

“Φουλ” της ισοπαλίας: Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΠΣΑ

Δημοσιεύθηκε

στις

Με …σπασμένα φρένα συνεχίζει την πορεία της προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος η Νέα Ιωνία, καθώς πέρασε και από το Παλαιό Φάληρο επικρατώντας της τοπικής Δάφνης.

Οι άλλες δύο ομάδες της περιοχής μας που συμμετέχουν στα πρωταθλήματα των δύο Ομίλων της Α΄ Κατηγορίας της ΕΠΣ Αθηνών, το Ηράκλειο και ο Ατρόμητος Μεταμόρφωσης αναδείχτηκαν ισόπαλες με τους αντιπάλους τους.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ΕΠΣΑ έχουν ως εξής:

Α´ Κατηγορία, 1ος Όμιλος

12η Αγωνιστική

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 0-0

Α.Ο.Μ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ – ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 0-0

ΤΡΑΧΩΝΕΣ – ΑΓ. ΘΩΜΑΣ 0-0

ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΘΗΝΑΪΔΑ 0-0

ΡΟΥΦ – ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 0-0

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ – ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2-2

ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ 1-2

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – ΔΑΦΝΗ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ 2-0

Βαθμολογία

1. Α.Ο.Μ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΙΣ. 34

2. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 26

3. ΤΡΑΧΩΝΕΣ 26

4. ΡΟΥΦ 21

5. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ 18

6. ΧΟΛΑΡΓΟΣ 17

7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν. ΛΙΟΣΙΩΝ 17

8. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 17

9. ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 16

10. ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 16

11. ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘ. – ΔΑΦΝΗ 14

12. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ 13

13. ΑΘΗΝΑΪΔΑ 11

14. ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜ. 10

15. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 6

16. ΑΓ. ΘΩΜΑΣ 1

13η Αγωνιστική

ΧΟΛΑΡΓΟΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ – Α.Ο.Μ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ

ΑΓ. ΘΩΜΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ – ΤΡΑΧΩΝΕΣ

ΑΘΗΝΑΪΔΑ – ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ – ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – ΔΑΦΝΗ

ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΡΟΥΦ

Α´ Κατηγορία, 2ος Όμιλος

12η Αγωνιστική

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ 1-2

ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ 0-0

ΠΕΥΚΗ – ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 0-2

ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 4-0

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1-1

ΣΟΥΡΜΕΝΑ – ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ 3-1

ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ – ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ 0-0

ΔΑΦΝΗ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1-3

Βαθμολογία

1. ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 30

2. ΣΟΥΡΜΕΝΑ 28

3. ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 26

4. ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 20

5. ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 19

6. ΧΑΛΑΝΔΡΙ 19

7. ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ 18

8. ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ 17

9. ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ 16

10. ΜΕΛΙΣΣΙΑ 15

11. ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 12

12. ΔΑΦΝΗ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 12

13. ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 10

14. ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ 10

15. ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝ. 8

16. ΠΕΥΚΗ 3

13η Αγωνιστική

ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ – ΠΕΥΚΗ

ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ – ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ – ΣΟΥΡΜΕΝΑ

ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ – ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ – ΔΑΦΝΗ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ