Ελάτε στην παρέα μας

Αθλητισμός

Ξεκινάει απόψε το Euro 2024: Όλο το πρόγραμμα και οι ώρες των παιχνιδιών

Δημοσιεύθηκε

στις

Ξεκινά την Παρασκευή 14 Ιουνίου το Euro 2024.

Έφτασε η ώρα για τους απανταχού ποδοσφαιρόφιλους καθώς ξεκινά, αύριο Παρασκευή 14 Ιουνίου το Euro 2024. Οι αγώνες θα μεταδοθούν από την ΕΡΤ, και συγκεκριμένα από την ΕΡΤ1 εκτός από έξι παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής των ομίλων, που θα μεταδοθούν από την ΕΡΤ3.

Οι όμιλοι για το Euro έχουν ως εξής:
Α΄ Όμιλος: Γερμανία, Σκωτία, Ελβετία, Ουγγαρία
Β΄ Όμιλος: Κροατία, Αλβανία, Ιταλία, Ισπανία
Γ΄ Όμιλος: Δανία, Σλοβενία, Αγγλία, Σερβία
Δ΄ Όμιλος: Αυστρία, Γαλλία, Ολλανδία, Πολωνία
Ε΄ Όμιλος: Ουκρανία, Ρουμανία, Σλοβακία, Βέλγιο
ΣΤ΄ Όμιλος: Γεωργία, Πορτογαλία, Τουρκία, Τσεχία.

 

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Euro 2024 ανά μέρα και αγωνιστική:

1η αγωνιστική
Παρασκευή 14 Ιουνίου

22:00 Γερμανία – Σκωτία, ΕΡΤ1

Σάββατο 15 Ιουνίου

16:00 Ουγγαρία – Ελβετία, ΕΡΤ1

19:00 Ισπανία – Κροατία, ΕΡΤ1

22:00 Ιταλία – Αλβανία, ΕΡΤ1

Κυριακή 16 Ιουνίου

16:00 Πολωνία – Ολλανδία, ΕΡΤ1

19:00 Σλοβενία – Δανία, ΕΡΤ1

22:00 Σερβία – Αγγλία, ΕΡΤ1

Δευτέρα 17 Ιουνίου

16:00 Ρουμανία – Ουκρανία, ΕΡΤ1

19:00 Βέλγιο – Σλοβακία, ΕΡΤ1

22:00 Αυστρία – Γαλλία, ΕΡΤ1

Τρίτη 18 Ιουνίου

19:00 Τουρκία – Γεωργία, ΕΡΤ1

22:00 Πορτογαλία – Τσεχία, ΕΡΤ1

2η αγωνιστική
Τετάρτη 19 Ιουνίου

16:00 Κροατία – Αλβανία, ΕΡΤ1

19:00 Γερμανία – Ουγγαρία, ΕΡΤ1

22:00 Σκωτία – Ελβετία, ΕΡΤ1

Πέμπτη 20 Ιουνίου

16:00 Σλοβενία – Σερβία, ΕΡΤ1

19:00 Δανία – Αγγλία, ΕΡΤ1

22:00 Ισπανία – Ιταλία, ΕΡΤ1

Παρασκευή 21 Ιουνίου

16:00 Σλοβακία – Ουκρανία, ΕΡΤ1

19:00 Πολωνία – Αυστρία, ΕΡΤ1

22:00 Ολλανδία – Γαλλία, ΕΡΤ1

Σάββατο 22 Ιουνίου

16:00 Γεωργία – Τσεχία, ΕΡΤ1

19:00 Τουρκία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1

22:00 Βέλγιο – Ρουμανία, ΕΡΤ1

3η αγωνιστική
Κυριακή 23 Ιουνίου

22:00 Ελβετία – Γερμανία, ΕΡΤ1

22:00 Σκωτία – Ουγγαρία, ΕΡΤ3

Δευτέρα 24 Ιουνίου

22:00 Κροατία – Ιταλία, ΕΡΤ1

22:00 Αλβανία – Ισπανία, ΕΡΤ3

Τρίτη 25 Ιουνίου

19:00 Γαλλία – Πολωνία, ΕΡΤ1

19:00 Ολλανδία – Αυστρία, ΕΡΤ3

22:00 Αγγλία – Σλοβενία, ΕΡΤ1

22:00 Δανία – Σερβία, ΕΡΤ3

Τετάρτη 26 Ιουνίου

19:00 Ουκρανία – Βέλγιο, ΕΡΤ1

19:00 Σλοβακία – Ρουμανία, ΕΡΤ3

22:00 Γεωργία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1

22:00 Τσεχία – Τουρκία, ΕΡΤ3

Σάββατο 29 Ιουνίου

19:00 Φάση των «16»: ΕΡΤ1

22:00 Φάση των «16»: ΕΡΤ1

Κυριακή 30 Ιουνίου

19:00 – 21:00 Φάση των «16»: ΕΡΤ1

22:00 Φάση των «16»: ΕΡΤ1

Δευτέρα 1 Ιουλίου

19:00 Φάση των «16»: ΕΡΤ1

22:00 Φάση των «16»:ΕΡΤ1

Τρίτη 2 Ιουλίου

19:00 Φάση των «16»: ΕΡΤ1

22:00 Φάση των «16»: ΕΡΤ1

Παρασκευή 5 Ιουλίου

19:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

22:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

Σάββατο 6 Ιουλίου

19:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

22:00 Προημιτελικά ΕΡΤ1

Τρίτη 9 Ιουλίου

22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1

Τετάρτη 10 Ιουλίου

22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1

Κυριακή 14 Ιουλίου

22:00 Τελικός, ΕΡΤ1.

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ