Ελάτε στην παρέα μας

Αθλητισμός

Α΄ ΕΠΣ Αθηνών: Ποδαρικό χωρίς ήττα

Δημοσιεύθηκε

στις


Μία νίκη και δύο εκτός έδρας ισοπαλίες ήταν ο απολογισμός των ομάδων της περιοχής μας στον πρώτο αγώνα του δεύτερου γύρου του πρωταθλήματος της Α΄ ΕΠΣ Αθηνών που ήταν παράλληλα και ο πρώτος αγώνας για το νέο έτος.

Πιο συγκεκριμένα, για τον πρώτο όμιλο ο Ατρόμητος Μεταμόρφωσης πήρε στο φινάλε έναν πολύτιμο βαθμό κόντρα στον Ήφαιστο Περιστερίου. Στον 2ο Όμιλο η Νέα Ιωνία “καλπάζει” για το πρωτάθλημα πετυχαίνοντας νέα νίκη ενώ το Ηράκλειο έφερε μία ακόμα ισοπαλία και είναι πλέον η ομάδα με τις περισσότερες ισοπαλίες (εφτά) στον Όμιλο.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΠΣΑ έχουν ως εξής:

Α´ Κατηγορία, 1ος Όμιλος

16η Αγωνιστική

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΡΟΥΦ 1-0

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ 2-2

ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 5-1

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ – ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1-0

Α.Ο.Μ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘ. – ΔΑΦΝΗ 8-0

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ – ΑΓ. ΘΩΜΑΣ 2-0

ΑΘΗΝΑΪΔΑ – ΧΟΛΑΡΓΟΣ 0-3

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΤΡΑΧΩΝΕΣ 0-2

Βαθμολογία

1. Α.Ο.Μ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 43

2. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 34

3. ΤΡΑΧΩΝΕΣ 33

4. ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 26

5. ΧΟΛΑΡΓΟΣ 24

6. ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 23

7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ 23

8. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ 22

9. ΡΟΥΦ 22

10. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 21

11. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ 18

12. ΑΘΗΝΑΪΔΑ 17

13. ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘ. – ΔΑΦΝΗ 16

14. ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 13

15. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 13

16. ΑΓ. ΘΩΜΑΣ 2

17η Αγωνιστική

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

ΑΓ. ΘΩΜΑΣ – ΑΘΗΝΑΪΔΑ

ΧΟΛΑΡΓΟΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ – ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΤΡΑΧΩΝΕΣ – ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ

ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Ο.Μ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – ΔΑΦΝΗ – ΡΟΥΦ

Α´ Κατηγορία, 2ος Όμιλος

16η Αγωνιστική

ΠΕΥΚΗ – ΧΑΛΑΝΔΡΙ 0-1

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝ. – ΔΑΦΝΗ Π. Φ. 3-0

ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ – ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 0-0

ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ – ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 2-0

ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ – ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ 1-1

ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 1-2

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ – ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 4-0

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ – ΣΟΥΡΜΕΝΑ 1-5

Βαθμολογία

1. ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 40

2. ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 36

3. ΣΟΥΡΜΕΝΑ 35

4. ΧΑΛΑΝΔΡΙ 24

5. ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ 24

6. ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ 24

7. ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 23

8. ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ 23

9. ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 22

10. ΔΑΦΝΗ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 21

11. ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝ. 16

12. ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 16

13. ΜΕΛΙΣΣΙΑ 15

14. ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ 15

15. ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 12

16. ΠΕΥΚΗ 3

 

17η Αγωνιστική

ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ

ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ

ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ

ΣΟΥΡΜΕΝΑ – ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ

ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ – ΠΕΥΚΗ

ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΔΑΦΝΗ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ